Proč používat přírodní kosmetiku?Přidáno: 05.03.2015

Je to skvělý způsob, jak využít to, co nám příroda nabízí. Co tu je už stovky let a fungovalo to, funguje a fungovat bude, když nezapomeneme, že příroda existuje. 

Používání přírodní kosmetiky je ohleduplné k životnímu prostředí.

 

Přírodní kosmetika je velmi přirozená pro vaši pleť a tudíž i výsledky budou po delším užívání přirozené, ale viditelné. Tudíž nečekejte výsledky jako po plastické operaci, ty ve většině případů přirozené nejsou. A také třeba vlasům bude chvíli trvat, než si odvyknou od chemických šamponů, ale věřte, že výsledky se dostaví a na dobrý pocit nebudete muset čekat ani chvíli.

Netestuje se na zvířatech. Alespoň by to tak mělo být, proto raději vždy zkontrolujte.

 

Může nás inspirovat. Například k tomu si vyzkoušet něco jednoduchého vytvořit doma, takže pokud by byl přeci jen čas pobýt v háji, tak březen je ideální měsíc pro dobývání kořene lopuchu.

 

Kořen pokrájíte, vložíte do hrnce a asi čtvrt hodinky necháte mírné provařovat. Poté scedíte, necháte zchladnout a vlasy po použití a spláchnutí šamponu několikrát odvarem propláchněte. Nemusíte vymývat. Kromě blahodárného vlivu na vaše vlasy má tato procedura ještě jedno plus. A to pro naši fyzičku. Lopuch totiž není těžké v přírodě najít, ale dobýt kus kořene je chuťovka. Ale stojí to za to.


Zpět na seznam článků
Copyright 2015 - 2018 © Přírodní řecká kosmetika | Oliveway