Přírodní oleje - kokosový olej a další zázrační pomocníciPřidáno: 31.07.2017

Právě v letních měsících potřebujeme pokožku dostatečně hydratovat a ošetřovat po opalování. Univerzálním pomocníkem je kokosový olej, který má mnoho pozitivních účinků na naše tělo a zdraví. Přečtěte si více!


Kokosový olej zpomaluje projevy stárnutí a má blahodárný vliv na pokožku. Má různá uplatnění v potravinářství, medicíně a průmyslu. Kokosový olej je bohatý na antioxidanty a mastné kyseliny, které dokáží proniknout hluboko do pokožky. Lze jej použít na  suchou pleť, bolestivé bradavky, opruzeniny, popraskané rty, odličování nebo suché vlasy. Využijeme jej při holení nebo jako hydrataci pokožky po holení, kdy poslouží zároveň jako prevence proti striím.


 

Kokosový olej a jeho blahodárné účinky na tělo.


Kokosový olej má také uplatnění v kuchyni - je vhodný pro přípravu různorodých pokrmů. Na kokosovém oleji můžeme smažit, jelikož je odolný vůči vysokým teplotám. Také je vhodný do pokrmů jako náhrada běžněji používaných tuků.


A jaké další oleje nás překvapí svými účinky a různorodým využitím? 


Reishi olej působí jako velice silný přírodní antioxidant a tak působí i jako prevence proti stárnutí. Olej účinně působí na endokrinní systém, zvyšuje imunitu, posiluje srdce, snižuje hladinu cholesteru v krvi a krevní tlak a také by měl napomoci pomalejšímu rozšiřování nádorových buněk.


Reishi olej má blahodárné účinky na zdraví.Pupálkový olej má vysoký obsah kyseliny linolenové a gama-linolenové, které pomáhají zmírňonat menstruační problémy a bolesti citlivých prsou před menstruací. Pro ženy je pupálkový olej výborným doplňkem,které mají potíže s premenstruačním syndromem a bolestivou nepravidelnou menstruací. Pomáhá při snižování váhy a cholesterolu.  

 


Pupálkový olej má velmi dobré účinky na pleť.Přírodní oleje můžeme velmi univerzálně využít jak v kuchyni, tak při péči o naši pleť a tělo. Máte nějaký svůj oblíbený olej, na který nedáte dopustit? Podělte se s námi v komentářích!

Chtěli byste vyzkoušet blahodárné účinky olejů na vlastní kůži? Prohlédněte si přírodní oleje Oliveway.

Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2015 - 2018 © Přírodní řecká kosmetika | Oliveway