Domácí kosmetika I. - zubní pastaPřidáno: 06.08.2016

Pojďte s námi vyzkoušet, jak jednoduché může být vyrobit si domácí kosmetiku. Dnes začneme se zubní pastou, kterou v sortimentu Oliveway zatím nenajdete. A to je důvod pustit se do toho hned! 

Rostliny mají často až neuvěřitelné účinky. Skvělé je, že my můžeme samotné rostliny nebo látky z nich doma používat. Ať už na léčení různých neduhů pomocí bylinkových čajů, tak i na péči o naše tělo. Některé můžeme jednoduše využít na domácí výrobu kosmetiky.

 

Zubní pastu běžně potřebujeme každý den, což je důvod pro to, aby byla kvalitní a bez chemie. Běžné pasty z obchodu splňují většinou vše kromě těchto dvou kritérií. Proto si můžete zkusit vyrobit zubní pastu i doma.  


Budete potřebovat:


2 - 3 lžíce kokosového oleje


1 lžičku jedlé sody


kapku mátového oleje, popřípadě pár lístků máty nasekaných nadrobno

 

Výroba domácí kosmetiky je snadná. Pro výrobu zubní pasta můžete využít kokosový olej. 


Kokosový olej taje při teplotách nad 20 °C, takže ho necháme takto “povolit” a poté do něj zamícháme jedlou sodu a přidáme kapku mátového oleje pro svěží vůni. Kartáček do něj můžeme namáčet, pokud je rozteklý nebo nanést na kartáček trochu pevné směsi.


Kokosový olej má antibakteriální účinky, jedlá soda je zase šetrný čistič, tudíž dohromady tvoří ideální pastu pro každodenní čištění zubů. Také můžete střídat s běžnou pastou.Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2015 - 2018 © Přírodní řecká kosmetika | Oliveway